Zavedené zlatnictví v centru Prahy se širokou nabídkou šperků ze zlata, stříbra, platiny, diamantů, českého granátu, jantaru, vltavínu, korálu a českého křišťálu.
O nás

Specializované špeřkařství Planet Amber poskytuje své služby již od r. 1999. Patříme k obchodům s nejširší nabídkou vzácných šperků vyrobených z jantaru, českého granátu a vltavínu. Najdete u nás šperky jako zásnubní a snubní prsteny, řetízky, náramky, náušnice i celé soupravy, ale také hodnotné bytové doplňky vyrobené ze vzácných kamenů a minerálů – např. Fabergé artwork. Nabízíme špičkový klientský servis a vysoce kvalitní ručně vyráběné šperky.

Šperky z jantaru a vltavínu

Provádíme zakázkovou výrobu šperků. V nabídce máme zásnubní i snubní prsteny, náhrdelníky, náramky, náušnice, řetízky, přívěsky, brože, spony i celé soupravy šperků a samozřejmě také pánské šperky a ozdoby. Patříme ke zlatnictvím s nejširší nabídkou šperků vyrobených z českého granátu, jantaru a vltavínu. Kromě šperků si u nás můžete vybrat i hodnotné bytové doplňky jako např. Fabergé artwork.
Český granát
Český granát se nachází pouze v Čechách a díky své výrazné červené barvě zaujímá výjimečné postavení mezi ostatními přírodními kameny. Pro svou sytou barvu je český granát jako minerál velmi oblíben a proslaven po celém světě. Obvykle se český granát kombinuje s almandinem, či vltavínem. Český granát se tradičně vsazuje do stříbra, které je měkčí než zlato a hodí se tak tvrdému, ale křehkému granátu lépe. Šperky s českým granátem se vyrábí ručně, jejich kvalita je velmi vysoká a hodnota nadčasová.
Vltavín
Vltavíny vznikly při dopadu velkého meteoritu na Zemi před 15 mil. lety. Vltavíny mají jedinečné vlastnosti, jako např. sytou zelenou barvu, čistotu a originální povrchovou strukturu. Je v nich také obsažena kosmická energie, proto se kromě špeřkařství využívají v léčitelství – dodávají energii, odstraňují bolesti hlavy, únavu a malátnost. Vltavíny se do drahých kovů zasazují obvykle v přírodním stavu, nebo je lze opracovat technikou kamenorytectví.
Jantar
Jantar, nebo-li amber, je zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, která může být stará až 90 mil. let. Nejvíce ložisk jantaru se nachází v oblasti Baltského moře a tyto jantary patří mezi nejkvalitnější a nejdražší na světě. Další velká naleziště se nacházejí v Dánsku, Polsku, Německu či Kolumbii.

Jantar může obsahovat i hmyz, části rostlin, semena, drobné kamínky či prach – cokoliv, co na sebe pryskyřice při vytékání ze stromu nabalila. Obvyklou barvou jantaru je zlatá, medová, ale jantar může být i zelený, či dokonce černý. Přírodní jantar má nerovnoměrný tvar, který se může zachovat, ale dá se i obrousit. Jantar má velmi silné léčitelské vlastnosti a jeho nošením své tělo podněcujete k tomu, aby se samo léčilo.
KONTAKT

Adresa: Pohořelec 144/11, 118 00 Praha 1
Tel./fax: +420 233 901 351
E-mail: planetamber@seznam.cz

WWW.PLANETAMBER.CZ