Topení s klimatizací? Klimatizaci si spojujeme hlavně s horkým počasím a její základní funkcí, což je ochlazování. Ale klimatizace toho dokáže mnohem víc – můžete s ní přitápět nebo plnohodnotně topit.Topení pomocí klimatizace

V našem obchodě najdete samozřejmě i produkty, které tyto funkce nabízejí. Využijete je hlavně na jaře či podzim, kdy je potřeba přitápět, ale existují i klimatizace, které lze využívat celoročně – jak ke chlazení tak pro topení.

Máte-li zájem o koupi klimatizace s funkcí topení, připravíme pro vás vše od návrhu, přes realizaci, až po servis moderní klimatizační jednotky. Díky tomu můžete ušetřit na topných zařízeních a používat klimatizaci po celý rok.

Klimatizace s topením odebírá teplo z okolitého prostředi, podobně jako tepelné čerpadlo. Výhodou jsou nízké pořizovací a provozní náklady. Klimatizaci můžete využít až 300 dní ročně, čím je vaše počáteční investice ještě efektivnější. V létě chladí v zimě topí, čistí vzduch a zvlhčuje ho – a to ocení nejenom alergici.

Pořídit si klimatizaci včetně topení je určitě výhodné, nesporně vám to přinese určitý komfort. Jaké jsou největší výhody klimatizačně/topné jednotky?

  • chlazení a topení v jednom
  • přijatelné pořizovací a provozní náklady
  • ekonomický doplněk hlavního topního systému
  • rychlá návratnost počátečních investic
  • omezuje viry a alergeny v ovzduší místnosti
  • jednoduchá manipulace a regulace
  • v každé místnosti lze nastavit individuální režim

Určitě jste slyšeli názor, že topení pomocí klimatizace je drahé. Není to však pravda. Samozřejmě, klimatizační jednotka je na elektřinu, ale topí na podobném principu jako tepelné čerpadlo. Klimatizační jednotka je také tepelné čerpadlo na principu vzduch-vzduch, které topí nebo ochlazuje. Což znamená, že teplo není vytvořeno pomocí elektřiny, ale tepelná energie je přečerpávána z venkovního prostředí. Elektřina je využívána pouze na pohon kompresoru. A v tom je ten zásadní rozdíl mezi topením výlučně pomocí elektrické energie a tepelným čerpadlem.

Z praktického hlediska to znamená, že z 1 kW dodané elektrické energie dokáží klimatizačně/toplné jednotky vyrobit až 5,5 kW tepla. Podle těchto skutečností je toto tepelné čerpadlo 5,5krát účinnější než všechny spotřebiče, vhodné na přímé elektrické vytápění.

Další potřebné odborné informace ohledně klimatizací a topení vám rádi poskytnou ve firmě B-Term:

SÍDLO SPOLEČNOSTI:

BENEFIT TERM s.r.o.
Nádražní 344/23 Floor 2, 150 00 Praha 5, Česká republika

TECHNICKÁ PODPORA: +420 608 889 272

E-mail: bterm@bterm.cz

Tihomir Strashimirov – jednatel, tel.: +420 608 889 272

Lenka Dvořáková – obchodní zástupce, tel.: +420 774 726 655, e-mail: dvorakova@btem.cz

Adéla Svobodová – obchodní zástupce, tel.: +420 774 553 505, e-mail: adela.svobodova@bterm.cz

Velislava Borisova – e-shop prodej, tel.: +420 777 041 206, e-mail: info@bterm.cz

PROVOZNÍ DOBA: Po – Pá: 8,00 – 19,00

www.klimalevne.cz